Plener Malarski w Chróścinie

Plener Malarski w Chróścinie

 

W dniu 27 czerwca 2018r. uczestniczyliśmy w II Plenerze  Malarskim zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Chróścinie Wsi. Plener jest jedną z atrakcji odpustu ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, która jest patronką tej placówki.

Z naszego ośrodka zostały wytypowane osoby mające niewątpliwie zdolności malowania i kolorowania. Były to: p. D. Gaicka, p. M. Cichosz, p. H. Drygała.

Uroczystość rozpoczęli gospodarze, którzy miło powitali wszystkich gości wcielając się w role postaci z bajek m.in. Kubuś Puchatek, Shrek, Smerfy.

Później pani dyrektor zaprosiła artystów z poszczególnych ośrodków na polane, na której były wszystkie akcesoria malarskie niezbędne do wykonania portretu, który był tematem przewodnim pleneru. Z naszego ośrodka do malowania obrazu przystąpiła p. D. Gaicka, która podjęła się  dokonania portretu Maryli Rodowicz. Oprócz nas do konkursu przystąpili inni zaproszeni goście – uczestnicy z DPS w Skrzynnie, ŚDS w Chróścinie Wsi, DPS w Pleszeszewie, WTZ w Wieruszowie.

Kiedy portrety zostały ukończone artyści oraz pozostali goście, mogli odpocząć podczas mszy świętej, która odbyła się na powietrzu a odprawił ją tutejszy ksiądz proboszcz.

Po mszy świętej wszyscy zostali zaproszeni na odpustowy obiad, po którym wszyscy mogli oglądać wystawę gotowych już portretów, prezentowaną na scenie. W tym samym czasie jury oceniło pracę i walory artystyczne powstałych obrazów. Po pewnym czasie przyszedł czas na werdykt. Niestety nie udało nam się zająć żadnego miejsca, ale sam udział w konkursie naszym artystom sprawił wiele radości.

Zadowoleni z okazji spotkania się w gronie naszych kolegów i koleżanek i wspólnego udziału w odpuście wróciliśmy do naszego ośrodka.

D. Gaicka, p. M. Cichosz, p. H. Drygała