Spotkanie z Mariuszem Wlazłym

W dniu 9 maja 2017 r społeczność ŚDS w Mokrsku miała zaszczyt gościć pana Mariusza Wlazłego – Mistrza Świata w piłce siatkowej.

Pierwszym punktem spotkania było powitanie przez panią kierownik  gościa- Pana Mariusza Wlazłego, przedstawienie uczestników i pracowników ŚDS.
Po krótkim zapoznaniu uczestnicy spotkania zrobili  wspólne zdjęcia pamiątkowe po czym przeszli na salę gimnastyczną do ZSiP. Na Sali sportowej pod okiem
pana Mariusza odbyła się profesjonalna rozgrzewka, do której dołączyli również wolontariusze z Gimnazjum w Mokrsku.

Po wstępnej gimnastyce wszyscy zawodnicy zajęli miejsce  przy siatce, dzieląc się na drużyny. Rozpoczęły się ćwiczenia w podawaniu piłki, pan Wlazły pokazywał jak prawidłowo odbijać piłkę, doradzał jakie stosować techniki.

Widać było wielkie zaangażowanie i radość ze wspólnych zmagań sportowych.

Po rozruszaniu się i nabraniu wprawy nastąpiła oczekiwana przez wszystkich gra drużynowa w siatkówkę z mistrzem – panem Mariuszem, który przy asyście pani Justyny Strózik był jednocześnie trenerem oraz sędzią. Było to bardzo pozytywne doświadczenie dla wszystkich uczestników spotkania. Po zakończonej rozgrywce pan Mariusz podziękował wszystkim za wspólną grę, po czym został zaproszony ponownie do budynku ŚDS. Kierownik ŚDS pani Agata Skoczylas wraz z całą społecznością Domu podziękowała panu Mariuszowi za przyjazd i bardzo wartościowe spotkanie. Podopieczni wręczyli  Mistrzowi skromny upominek wykonany przez nich samych po czym z dumą pokazali gościowi ich Dom.

Na koniec pan Mariusz wyraził uznanie dla umiejętności sportowych podopiecznych ŚDS, zachęcał wszystkich do uprawiania sportu na co dzień, który „jest przecież przyjemnością”. Dziękujemy panu Mariuszowi za poświęcony czas i okazane serce!!!

sds