Rajd rowerowy

W dniu 7.09.2017r. Dom Pomocy społecznej w Chróścinie Wsi zaprosił nas na przełajową jazdę rowerową „Tour de palace”. Celem tych zawodów była popularyzacja sportu, rekreacji i czynnego wypoczynku wśród osób niepełnosprawnych.

Pojechaliśmy w składzie: p. Michał Ciupa, p. Henryk Belka, p. Adam Czyż i p. Piotr Braliński. Oprócz nas były również zaproszone inne zaprzyjaźnione ośrodki.

Po uroczystym powitaniu i ciepłej herbacie rozpoczęły się zawody. Uczestnicy poszczególnych ośrodków wraz z opiekunem ustawili się na linii startu i każdy uczestnik indywidualnie miał do przejechania ok 1 km. Organizatorzy każdemu zawodnikowi odmierzali czas z dokładnością co do sekundy, aby później wyłonić zwycięzcę. Gdy każdy uczestnik przejechał swój dystans, poszliśmy na konkurs pt.” Wiedza o bezpiecznym ruchu na drodze”. Każdy uczestnik wylosował dla siebie kartę konkursową na której było pięć pytań i trzy możliwości odpowiedzi. Po przeczytaniu pytań i zaznaczeniu właściwej odpowiedzi, oddawaliśmy karty Paniom prowadzącym które zliczały punkty, a my udaliśmy się na słodki poczęstunek i ciepłą kawkę.

Gdy już wszyscy uczestnicy wzięli udział we wszystkich konkurencjach, zostaliśmy zaproszeni na pyszny obiad. Ostatnią atrakcją spotkania było odczytanie wyników rajdu, konkursu z wiedzy o bezpieczeństwie i rozdanie nagród. Wśród naszych uczestników III miejsce zdobył p. Piotr Braliński- serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Po zakończeniu  zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i wróciliśmy do domów.