W świątecznym nastroju

W świątecznym nastroju…..

 

Okres świąt Bożego Narodzenia niewątpliwie rozpoczyna się 6 grudnia, czyli w Mikołajki, które w naszym domu mają już wieloletnią tradycje. Dużo radości wszystkim sprawia wcześniej przygotowywanie paczki dla wylosowanej osoby. Jest to czas bardzo tajemniczy i kreatywny. Wdniu Świętego Mikołaja czekają wszystkich miłe niespodzianki i wiele radości oraz odwiedziny samego Mikołaja.

Czas świąteczny to okres bardzo twórczy i pracowity. W naszym domu w tym czasie powstało wiele ozdób i dekoracji świątecznych.W pracowni plastycznej powstały piękne własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, gwiazdy i ozdoby choinkowe. Wykonaliśmy także stroiki, którymi podczas odwiedzin obdarowaliśmy naszych bliskich i osoby współpracujące z naszym ośrodkiem.

Pracownia techniczna w tym roku zajęła się tworzeniem niezwykłych aniołów. Powstały tutaj również drewniane choinki i gwiazdy.W pracowni komputerowej zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy również graficzne kartki bożonarodzeniowe dla naszych rodziców i opiekunów.

Jak w każdym domu przed świętami trzeba było pomyśleć o świątecznych potrawach i poczęstunku, dlatego podczas treningu kulinarnego poznaliśmy nowe przepisy kulinarne.

W adwencie w trakcie zajęć z pedagogiem poznawaliśmy różne tradycje świąteczne i uczyliśmy się kolęd i pastorałek, chodziliśmy na rekolekcje.

Słuchając kolęd wspólnie ubieraliśmy choinkę ozdobami wykonanymi przez nas samych. Późniejprzy kolorowej choince i kolędach zasiedliśmy do stołu i składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Miłym prezentem świątecznym  i niespodzianką „pod choinkę” był dla wszystkich wyjazd do wieluńskiego kina na film pt. „Listy do M -3”.

Tekst przygotowywali: p. Z. Światlak, p. M. Cichosz, p. P. Braliński, p. E. Krawczyk