Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

 

W tym roku WOONI „Ziemia Łódzka 2018” odbyła się 24.05.2018r. w niewielkiej miejscowości gminy Sławno w Prymusowej Woli. Jak co roku głównym organizatorem jest Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi- Jednostka Organizacyjna Województwa Łódzkiego. W olimpiadzie biorą udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu województwa Łódzkiego.

My pojechaliśmy w składzie: p. Piotr Braliński i p. Tomasz Owczarek reprezentowali nas w biegu na 50 m. oraz w skoku w dal z miejsca; p. Michał Ciupa i p. Zbigniew Światlak brali udział w pchnięciu kulą i rzucie piłeczką palantową; p. Magdalena Wieczorek i p. Szymon Ciupa rzucali piłeczką palantową i piłką lekarską a p. Henryk Belka rzucał piłką lekarską i wykonywał pchnięcie kulą.

Zawody rozpoczęły sięuroczystym przemarszem i powitaniem wszystkich przybyłych ośrodków. Po wejściu na boisko głos zabrali organizatorzy i zaproszeni goście. Następnie po zapaleniu znicza olimpijskiego wszyscy zawodnicy złożyli przysięgę olimpijską i rozpoczęły się zawody sportowe.

Zawodnicy wraz z opiekunami rozeszli się do swoich stanowisk, aby z całych sił walczyć o miejsce na podium. Po zawodach można było wziąć udział w grach i zabawach. Gdy już wszyscy uczestnicy olimpiady zakończyli swoje zmagania, zostały ogłoszone wyniki, rozdane medale i nagrody oraz odbyło się zakończenie olimpiady, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

Zawodnicy ŚDS Mokrsko